Meist

Muinasmööbli lugu

OÜ Muinasmööbli asutasid Merike ja Urmas Erkmaa 2009. aastal Lõuna-Eesti linnas Tartus. Omapärase mööbli tootmise idee küpses perefirma asutajaliikme Merike Erkmaa peas üle kümne aasta. Kuidas lisada praktlilisele mööbliesemele emotsionaalne lisaväärtus? Selge oli, et mööbel pidi olema puidust, kui soojast ja ehedast materjalist, võimalikult väikese masintöötlusega (soovitavalt käsitöö)-olema aja kujundatud või, veel parem, aja ning inimese kujundatud.

MeistHingega eseme filosoofiast kantuna sünnibki mööbel, mis on valmistatud käsitööna taaskasutatud puidust (vanadest palkehitistest pärit palkidest). Viimistlus toimub ökoloogiliste viimistlusvahenditega (nt linaõlil, mesilasvahal baseeruvad). Mööbli välimus on veidi tahumatu, vana, rustikaalne, toob interjööri rohkelt puidu elementi. Seetõttu on Muinasmööbli toodang eriti sobiv maaelamisse, suvekodusse (palkmajja).

„Meie eesmärgiks on valmistada hingega esemeid inimestele, kes hoolivad endast ja loodusest ning soovivad sisustuse kaudu oma isikupära väljendada.

Mis on Muinasmööbli saladus? See on kirg leida läbi eneseteostuse hingerahu.“

Küsi pakkumist